Nazwa forum

Opis forum


#1 2015-01-02 15:17:40

Niebieski Termoryfek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-02
Posty: 166
Punktów :   

Garść porad

Drobny poradnik dla tych, którzy w mafii nie byli. Wiem, że egze to stary wyjadacz, więc normalnie nie śmiałbym mu dawać rad, ale ponieważ tu gramy inaczej, to jednak sobie pozwolę. Widziałem Twój poradnik (wrzucałeś Małpie, gdy graliście u Lewkonia) i tutaj się to nie sprawdzi, za połowę z tych rzeczy mogliby Cię odjebać do trzeciego linczu.

Przede wszystkim:
-Nie piszcie jak bardzo żałujecie zamordowanych/zlinczowanych. To śmierdzi tak mocno, że zatkanie nosa nie pomaga.
-Identyfikujcie się z miastem, czyli starajcie się pisać "Wygramy" zamiast "Miasto wygra" itp.
-Nie silcie się na analizy po peirwszym linczu, no bo wtedy to nie ma czego analizować. A już zwłaszcza Piotrek i Madryl, którzy chyba żadnej analizy nie stworzyli wyglądać będą mega sztucznie z jakąś analizą na takim etapie.
-Pamiętajcie, że Waszą obecność na forum da się sprawdzić, więc jak chcecie milczeć, to potem nie piszcie, że Was nie było, bo choćby Mila takie rzeczy sprawdza i zapisuje, więc można się łatwo wkopać.
-Nie wkopcie się jakąś wiedzą z podforum, a już pod żadnym pozorem nie pomylcie forum, na które dodajecie posta.

Liczę na pomoc hello i egze z poradami dla nowicjuszy, sam też postaram się jeszcze coś dodać później.

Offline

#2 2015-01-02 15:20:16

Biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-02
Posty: 214
Punktów :   

Re: Garść porad

Kurde, ja to przecież prawie nowicjusz
Ten poradnik egze można wkleić, mi się podobał )

Przede wszystkim nie piszcie: mam mętlik w głowie, jestem zalatany, boli mnie głowa, odpiszę później, zrobię analizę później.
Nie wypowiadajcie się też od razu po linczach i mordach, szczególnie tych pierwszych.

A przede wszystkim trzeba się zachowywać tak jak byście byli w mieście, czyli trzeba szukać mafii, zadawać pytania i pisać - tę uwagę w szczególności kieruję do siebie

Bądźcie sobą po prostu

Ostatnio edytowany przez Biedronka (2015-01-02 15:30:57)

Offline

#3 2015-01-02 15:34:04

egze

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-02
Posty: 108
Punktów :   

Re: Garść porad

Jednym z podstawowych błędów mafiozy, na który ja zwracam uwagę (a i często sam go niestety popełniam) jest ujawnianie zbyt dużej wiedzy. Miastowy zwykle kroczy we mgle. Ważne by w swoich wypowiedziach nie uprzedzać faktów, o których miastowy nie może mieć pojęcia.

No i jestem zwolennikiem samodzielnej gry, nawet przeciętnego mafiozy. Po pierwsze dlatego, że wtedy jest bardziej naturalny, a po drugie dlatego, że wtedy nawet na zlinczowaniu go można sporo ugrać.

Offline

#4 2015-01-02 15:40:36

Niebieski Termoryfek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-02
Posty: 166
Punktów :   

Re: Garść porad

Co masz na myśli pisząc samodzielnie?

Offline

#5 2015-01-02 15:48:54

egze

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-02
Posty: 108
Punktów :   

Re: Garść porad

No samodzielnie, czyli nie kierując się zbytnio argumentami podpowiedziami udzielonymi na mafijnym podforum przez kolegów i koleżanki ;p

Ostatnio edytowany przez egze (2015-01-02 15:49:12)

Offline

#6 2015-01-02 15:54:48

Niebieski Termoryfek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-02
Posty: 166
Punktów :   

Re: Garść porad

No ci lepsi gracze wypadają lepiej grając samodzielnie, ale moje doświadczenie mówi, że chujowy mafioza, który gra samodzielnie i jest jeszcze przekonany o swojej zajebistości może położyć innym grę, więc akurat w tej materii się nie zgadzam. Raz moja mafia mnie broniła głosami, choć byłem spalony, nie poinformowali jednak o tym na mafijnym i zrobili remis między mnym i jeszcze jednym z mafii, więc uważam, że co do głosów i ataków na swoich musi być pełna kooperacja.

Offline

#7 2015-01-02 15:59:12

egze

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-02
Posty: 108
Punktów :   

Re: Garść porad

Co do głosów się zgadzam rzecz jasna, co do ataków niekoniecznie. Jeśli ma to wyglądać naturalnie oczywiście. Jak mnie miło zaatakujesz i mnie o tym nie uprzedzisz, to będę zaskoczony i bardziej autentyczny

Offline

#8 2015-01-02 16:07:28

Niebieski Termoryfek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-02
Posty: 166
Punktów :   

Re: Garść porad

Problem w tym, że jak mnie zaatakujesz, gdy nie mam czasu się bronić, to mogę polecieć, choć wcale tego nie chcemy, więc uważam, że trzeba informować o samym planie przyjebania się, a niekoniecznie o argumentach.

Offline

#9 2015-01-02 16:12:56

egze

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-02
Posty: 108
Punktów :   

Re: Garść porad

No i to jest właśnie najbardziej autentyczne który mafiozo atakowałby swojego, kiedy ten nie ma szans na obronę xD

Ale spokojnie, ja mam i tak milion pomysłów na minutę.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.avilla.pun.pl www.withintemptation.pun.pl www.czarny-lew.pun.pl www.lu.pun.pl www.antyk.pun.pl